Obszary zastosowania czołówek
Ty, jako np. myśliwy, korzystasz ze źródła światła zwykle trzymanego w dłoni, a nie lepiej na głowie? Czy nie byłoby pomocne mieć światło skierowane zawsze w tym samy kierunku gdzie sam spojrzysz? Na przykład o zmierzchu, kiedy upolowana zwierzyna musi zostać jeszcze rozebrana. Z latarką na głowie obie ręce pozostają wolne, światło zawsze podąża za linią wzroku. Jednocześnie jesteś bardziej widoczny dla innych myśliwych, co pomoże tobie i wielu kolegom polować w bezpieczny dla was sposób.
Może zajmujesz się także jakimś rzemiosłem albo jesteś wziętym majsterkowiczem? Wówczas również możesz dołączyć do grupy zdeklarowanych zwolenników czołówek. Nieoślepiające światło w odpowiednim miejscu zapewnia bezstresowe prace montażowe, a zgubioną śrubę znajdziesz nawet wtedy, gdy wpadła do najbardziej wysuniętego narożnika warsztatu. Zobacz sam…
W porze roku, lub w porze dnia, gdy brakuje nam światła trudno jest zauważyć człowieka idącego pieszo, a szczególnie w trakcie ćwiczeń rekreacyjnych czy podczas biegania. Ciemne ubrania, słaba widoczność i pochmurna pogoda mają swoje znaczenie. Dzięki czołówce możesz podczas biegania lub pieszych wędrówek w odpowiednim czasie dostrzec przeszkody i łatwo je ominąć. Światło zwraca również uwagę innych użytkowników drogi, dzięki czemu można uniknąć niebezpiecznych sytuacji o zmierzchu. Funkcja „impuls światła”, na przykład w latarce Ledlenser MH6, również przyczynia się do lepszej widoczności i biernego bezpieczeństwa.