Koszyk

Silky oferuje doskonałej jakości piły do cięcia drewna i pielęgnacji drzew. Coś dla siebie znajdą zarówno arboryści, ogrodnicy, bushcrafterzy jak i stolarze oraz cieśle. To świetny produkt nie tylko dla profesjonalistów, ale również ambitnych hobbystów. W ofercie znajdziesz piły ręczne do drewna składane oraz w piły w kaburach. Silky oferuje również sekatory, piły na wysięgnikach oraz akcesoria. Będziesz zdziwiony z jaką łatwością zęby pracują w drewnie. Zwróć jednak szczególną uwagę na palce! Zęby są ostre jak brzytwa. Nawet przy częstym stosowaniu pozostają one ostre przez bardzo długi czas.

Dla kogo piła Silky?

Piły do drewna dla Arborystów

Silky ma piłę do każdego zadania – od precyzyjnego przycinania po większe usuwanie. Celem jest płynne i wydajne cięcie, jednak priorytetem jest dobro drzewa. W wielu przypadkach użycie agresywnej piły ręcznej jest szybsze, łatwiejsze, czystsze i bezpieczniejsze niż użycie piły łańcuchowej. Szczególnie w z wykorzystaniem pił Silky – nawet 50% mniej komórek drewna ulega zniszczeniu w stosunku do tradycyjnych pił europejskich.

Piły do drewna Silky - piły dla arborystów, sprzęt arborystyczny
Piły do drewna Silky - piły outdoor

Piły do drewna dla bushcrafterów

Podobnie jak zaufany scyzoryk, piła składana lub siekiera jest niezbędnym elementem wyposażenia i znajduje się na szczycie listy przedmiotów do zabrania na każdą wyprawę. Silky dostarczy Ci zarówno piłę składaną, która pomoże szlifować umiejętności bushcraft, jak i piłę XXL do robienia dużych ognisk z przyjaciółmi.

Piły do drewna dla ogrodników i sadowników

Od przycinania formacyjnego młodych drzew po przycinanie podtrzymujące dojrzałych okazów, piękne i zdrowe drzewo zaczyna się od użycia wysokiej jakości ostrych narzędzi. Piły Silky dla ogrodników są kute w unikalny sposób. Ostre jak brzytwa zęby pozostawiają gładkie cięcie, czyniące najmniejsze możliwe szkody w drzewie. Dodaj do tego niewielką siłę potrzebną do cięć.

Jeśli przycinasz wysokie drzewa owocowe, piła Silky na wysięgniku sprawi, że ta praca będzie prosta! Istnieje również szeroki wybór stałych i składanych pił z drobnymi zębami, które z łatwością sprostają każdemu wyzwaniu.

Piły do drewna Silky - piły dla ogrodników i sadowników
Piły do drewna Silky - piły dla stolarzy

Piły do drewna dla stolarzy i cieśli

Chociaż elektryczna piła przejęła wiele pracy od stolarza, dobra ręczna piła w warsztacie jest niezbędna. Jako ekspert wiesz, że odpowiedni sprzęt jest niezwykle ważny dla uzyskania najlepszych rezultatów. Kiedy dokładność lub ładne, gładkie wykończenie jest ważniejsze niż prędkość, japońska piła Silky będzie Twoim wyborem. Zastosowanie wysokiej jakości stali i wyjątkowe wykończenie każdej piły zapewnia długą żywotność. Niezależnie od projektu, Silky ma idealną piłę do obróbki drewna dla każdego stolarza, producenta mebli, producenta instrumentów lub cieśli.

Wybór piły do drewna – gęstość zębów

Uzębienie drobne od 13 do 32 zębów na 30 mm

Piły o drobnym uzębieniu przeznaczone są do drewna suchego lub drewna świeżego o bardzo niskiej wilgotności. Im drobniejsze zęby, tym precyzyjniejsze i gładsze cięcie. Piły takie nie nadają się do cięcia świeżego drewna o dużej zawartości wody. Małe przestrzenie pomiędzy nimi będą zapychały się wilgotnymi wiórami.

Narzędzia leśne - Piły do drewna Silky - Silky Bigboy 360-10

Przykład piły o gęstym uzębieniu: SILKY Bigboy 360-10

Uzębienie grube od 6,5 do 13 zębów na 30 mm

Piły o grubym uzębieniu przeznaczone są do pielęgnacji drzew lub do cięcia świeżego drewna o dużej zawartości wody. W suchym, zwartym drewnie duże zęby będą agresywnie szarpały włókna a wibracje utrudniały pracę.

Narzędzia leśne - Piły do drewna Silky - Piła SILKY Sugoi

Przykład piły o gęstym uzębieniu: Piła SILKY Sugoi

Inne parametry piły, które powinieneś / powinnaś wziąć pod uwagę przy wyborze piły do drewna:

  • długość ostrzy ( od 13cm do 50cm ),
  • piły w kaburze (trwale osadzone w rękojeści) lub składane,
  • różnorodny kąt nachylenia rękojeści w stosunku do płatu piły,
  • prosty lub zakrzywiony brzeszczot,
  • materiał z którego wykonana jest rękojeść (w przypadku Silky to stal lub aluminium pokryte gumą ).

Na koniec kilka porad jak dbać o swoją piłę do drewna

  1. Pamiętaj aby nie rozginać zębów.
  2. Pił z uzębieniem Mirai-Me nie należy ostrzyć.
  3. Piły z uzębieniem 4-Retsume możesz ostrzyć.
  4. Płat należy czyścić np. WD-40, teflonem w spreju lub oliwą.
  5. Przechowywanie w wilgotnym otoczeniu może powodować rdzewienie, a w przypadku pił z uchwytem teleskopowym blokadę całego systemu wydłużającego rękojeść.

Przykładowe piły do drewna Silky w ofercie Grube

Pełna oferta

Piła SILKY F 180

Piła SILKY Super Accel

Piła SILKY Sugowaza